~ ♥ ~ Live the life you love! Love the life you live! ~ ♥ ~

Červen 2007

My Life = My Music

30. června 2007 v 23:21 | ~ meg ~ |  Pieces of me
Kdyby můj život byl hudbou, rozhodně by to byla pořádně nadupaná rocková píseň!
Tak jako se člověk nemůže obejít bez lásky, já se nemůžu obejít i bez hudby. Můj život je jedna velká symfonie tónu, přecházejíci z dramatické melodie do romantiky, která je nakonec přepadená pořádným rockem! Takto nějak funguje i můj život!
Dlouho jsme hledala tu správnou hudbu pro mě a vždycky jsem váhala - nikdy to nebylo ono. Prošla jsem si snad vším, a tak to má být, takže si nyní troufám hodnotit. Vím, že hudba bude navždy řídit můj život.
Umět ráno nastartovat rádio, začít den s oblíbenou písní ... pustit to na plný pecky! To je život řízený hudbou. Zde nejsou žádná pravidla. Neexituje žádná špatná píseň! Každý má tu svojí píseň, kterou by se měl řídit ...
Je těžké napsat, co pro mě hudba znamená! Je to pro mě vším. Nevydržím bez melodie ani na chvilku, stále něco poslouchám, nebo si zpívám. Jednou jsem slyšela: Hudba je palivo, které mě udržuje v pochodu. Já říkám, že hudba je balzám na moji duši. Nezáleží jestli jsem smutná a nebo úplně šťastná - vždycky je tu pro mě nějaká ta píseň.
Ráda cituji z písní, nejradši mám písně od skupiny The Used. Bert jednou řekl: Miluji Tě, i když vím, že to takhle není fér ... dobrá píseň je schopná dát vám vše, zacelit rány a vyplnit prázdnotu.
Quote of a day: "Nedělejte si starosti s tím, co si o tobě myslí druzí. Ti mají plnou hlavu toho, co si asi o nich myslíš ty." - edelstein -

So many things - only one matters

28. června 2007 v 16:00 | ~ meg ~ |  Book of secrets
Denně řekneme tolik věcí, a mnohé z nich nás později mrzí, ale kolikrát vlastně řekneme milované osobě, že je milujeme? Jak jsem jednou četla: Neopětovaná láska bolí, ale daleko více bolí, nemáme-li dost odvahy říci druhému, jak moc jej milujeme. A já naprosto souhlasím. Denně namluvím spoustu věcí, jsme spíše ten typ, co nikdy svojí pusu nezavře, ale když o tom tak přemýšlím, neříkám dost často slova lásky, jestli je kdy vůbec říkám.
Střežte svojí lásku. Byl nám dán ten dar, že se můžeme vyjádřit slovy, a my toho řádně nevyužíváme. Co třeba velikáni jako byl Shakespeare a nebo Sapho? Ti přece psali o lásce, každodenní lásce! Ti se nebáli a ukazovali své city! Proč my nejsme jako oni. Čeho se vlastně bojíme? Necháváme si naši lásku utéct mezi prsty a ještě jí vyprovázíme našim nářkem. Ale ten nikdy nepomůže, tak jako nikdy předtím nepomohl. Jak praví francouzské přísloví: Nestačí jenom milovat, je třeba to také říci.
"Zdálo se mi, že jsem dneska pro tebe napsala píseň. Byla o nás dvou. Není důležité, jestli jsem našla ty správné rýmy, ale že jsem vůbec něco takového udělala. Nezáleží na tom, co říkám, do té doby, dokud mluvím o tobě. Nezáleží, co dělám, dokud to dělám pro tebe. Každý řádek co napíši, je o tobě! Je důležité si tohle uvědomit. Dnes Ti chci po desáté říci: Miluji Tě." - meg -
Quote of a day: "Když jsem se tě zeptala, proč mě vlastně miluješ, neodpověděl si. Děkuji. Nyní vím, že popsat pravou lásku je jako popsat barvy slepému člověku." - meg -

♥ Bert McCracken ♥

27. června 2007 v 22:50 | ~ meg ~ |  Sound ♪ Music
Nyní není čas na to, psát o lásce, nebo poskytovat rady ... to zase až jindy! Nyní je čas na to, abych vám představila človíčka, který ve svém životě strašně trpěl ... ale dostal se z toho, a dnes je z něho NĚKDO, tak jak si přál již od dětství! Tohle je moje láska! :)
ROBERT EDWARD MCCRACKEN
Narodil se 25.února 1982 v Orem, Utahu v USA. Je frontmanem kapely The Used, nejmladším členem, a nechal se inspirovat zpěvákem Michaelem Jacksonem, aby se sám stal zpěvákem ve svém mladém věku. Robert Edward je znám pod zkratkou svého jména Robert - Bert. Má tři mladší sestřičky a jednoho malého brášku. Na střední školu chodil s Quinnem Allmanem, pozdějším členem skupiny The Used. Předtím, než se dal dohromady s The Used, tak hrál na trumpetu v místní kapele. Umí hrát na klavír a některé písně s klavírem jsou nahrány jím. Bert bojoval s heroinovou závyslostí, ale vyléčil se poté, co se jeho přítelkyně Kate předávkovala a zemřela, chodil také s Kelly Osbourne, ale jejich vztah jim nevydržel moc dlouho. Je skvělým přítelem skupiny My Chemical Romance, obvzláště s Gerardem Way. V roce 2004 si zahrál na pár sekund ve filmu Punk Rock Holocaust. Jeho náboženství je Mormonské.
Život během THE USED
Když se skupina The Used porozhlížela po možném zpěvákovi v roce 2001, Quinn si vzpoměl na Berta z místní kapely na střední škole, a když se Bert přišel ukázat, tak mu dali CD s nahranou hudbou. Bert se druhý den vrátil s dokončenou částí zpívání, která by měla být později "Maybe Memories". Skupina neváhala a ihned ho uvítala mezi sebe. V té době byl bubeníkem skupiny Branden Steinckert, který poslal jejich hudbu Johnu Feldmannovi. Feldmann se o ně nezajímal do té doby než mu Branden poslal písni "A Box Full Of Sharp Objects". Zamiloval si tuto písničku a byl rozhodnutý s nimi spolupracovat. Nechal je přemístit do svého domu, kde skupina nahrála svoji první neoficiální demo verzi. Poté, co vydali samostatné album roku 2002, kapela tourovala se skupinou Goldfinger a navštívila Warped Tour, Rockstar Taste of Chaos a Ozzfest.
27.května 2003, Bert spadl z jeviště během písně "On My Own" a nebyl schopen nadále zpívat. Při pádu se vážně poranil a dostal zánět slinivky břišní. Brzy poté skupina začala natáčet jejich další CD, "In Love and Death". Letos v květnu jim vyšlo již v pořadí třetí album s názvem "Lies for a Liar".
Zdroj: moje vlastní znalost + překlad z webu; zákaz kopírování bez souhlasu ;)
Quote of a day: I am not afraid of heights, I'm afraid of falling. I am not afraid of the dark, I'm afraid of what I might find in it. I am not afraid to love, I'm afraid of not being loved back.

That's why we live

27. června 2007 v 17:31 | ~ meg ~ |  Life through my eyes
Láska je ...
* iluze, která se nám zdá!
* štěstí, které prožívám
* div, jedním z nejmocnějších
* životem, tím nejkrásnějším
* sen, který já sním
* bolestí, když nejsem s ním
* naděje moje jediná
* droga, kvůli níž právě umírám
* vše a snad ještě více!
* jen slovo bezvýznamné
* nic pro toho, kdo pro lásku nevzplane!
Láska je magická moc ... jež křísí mrtvé, mrtvé, již už jako by ani nebylo!
Proč vlastně žijeme? Láska má mnoho podob, ale ještě se nestalo, že by se dříve či později do lidských životů nevkradla!
[ Nejopravdověji jsme žili ve chvílích nejhlubší lásky.
Co je to láska? Tomu, kdo ji prožil, to vysvětlovat nemusíte a tomu, kdo ji neprožil, to stejně nevysvětlíte.
Na světě není místo, kam by se člověk mohl schovat před láskou! ]
Quote of a day: Zamilovaní jsme tehdy, když nemůžeme spát, protože skutečnost je krásnější než nejkrásnější sen. - meg -
... a proto vlastně žijeme ...

Lost girl

27. června 2007 v 15:02 | ~ meg ~ |  Key to my soul
Vstát - Přežít - Vrátit se do postele!
Tak takhle nějak si připadám. Někdy se sama sebe ptám, co tady vlastně dělám? Jak nakládám se svým časem, a stojí to vůbec za to? Někdy mě zachvátí pocit zbytečnosti a dojde mi, jak prázdný život vedu. Jsme "Ztracená Dívka", ale je to vlastně pravda? Je to hrozný pocit, když jste v přeplněné místnosti, ale nikdo vás nevidí! Když křičíte, ale nikdo vás neslyší! Když chcete, aby se na vás někdo usmál, ale nikdo se nezajímá! V těchto situacích si uvědomuji, že jsem na všechno sama. Lidé do našich životů vstupují, ale zase je opouštějí. Někteří se u nás ohřejí trochu déle, ale pak zase musejí jít ... ale tak to má být! Byli jsme dáni do tohoto světa a musíme zde přežít - a to většinou sami! Celý svůj život jsme odkázáni sami na sebe! Nikdo na tomto světě s námi nevydrží tak dlouho, jako my sami. A proto je důležité, abychom sami se sebou vycházeli!
A přesto všechno si nemyslím, že žiji prázdný, zbytečný život. Cokoliv na tomto světě udělám, nějak se odrazí na něčem dalším. Vím, že nějakým způsobem pomáhám okolním lidem, třeba mými povzbudivými slovy - a to z mého prostého, obyčejnoho života činí překrásný, hodnotný zážitek. To, že činím někoho šťastným, mě naplňuje a odstraňuje pocit bezvýznamnosti. Vždyť život sám je jedno velké dobrodružství a my jsme jeho průvodci! (- meg -) Takže dříve než se rozhodnu jít dál, musím se porozhlédnout zpět a říci: Byl to dobrý den!!
Citát dne: "Utrhl jsme květinu, ale zvadla mi. Chytil jsem motýla, ale zemřel. Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdcem." - john lenon -
... vždyť život je tak krásný! a my mnohé krásy nevidíme, ale stačí jen otevřít oči ... Otevři oči! ...

Jsem jaká jsem!

26. června 2007 v 20:07 | ~ meg ~ |  Pieces of me
"Jsem jaká jsem ... že se změním čekat nedá se!"
Takhle nějak zní jedna písnička a já s ní naprosto souhlasím! Narodila jsem se jako jedinec a vydala jsem se po své vlastní cestě. Ano, byla jsem mnohokrát ovlivněna svojí rodinou i svými přáteli, ale z toho všecho nakonec vznikl originál - tedy já! Neřídím se podle ničeho, nespoléhám na nikoho, že mi řekne co a jak to mám dělat! Jsem to já, kdo určuje cestu ostatním ... a ty si mohou vybrat; buďto jí následovat, do té doby než nenajdou vlastní cestu, nebo se spolehnout jen sami na sebe!
Nestydím se za to, že jsem jiná, že vyčnívám z davu! Vím, že nejsem dokonalá a že mám spoustu chyb, ale i to tvoří část mého já! Jsem věčný snílek, jsme blázen, ale jsem to prostě já! Je lepší následovat vlastní cestu a chybovat, než následovat cestu někoho jiného! To je to největší moudro! Ať si lidé na mě ukazují, ať si říkají, co chtějí ... já je poslouchat stejnak nebudu ;) Kdyby všichni lidé na této planetě byli stejní, koho by to tady bavilo? Jsem originál a jsem na to hrdá!
Citát dne: "Smějte se mi za to, že jsem jiná! Ale já se směji vám, protože jste všichni tak stejní!" - m.monroe -

Musíme si pomáhat

25. června 2007 v 14:23 | ~ meg ~ |  Because I've learnt
Nechci ze sebe dělat samaritánku a nebo záchranáře, ale pravda je, že na tomto světě žijeme a tak by nám nemělo být jedno, co se s touto planetou děje! a hlavně s našim okolím.
Jistě, mnozí si řeknou "Jedna osoba na tom nic nezmění" ... kdyby si to řekl každý, tak je to jistě pravda ... ale pokud by si ale alespoň jeden z deseti řekl: "Ne, já to udělám a něco dokážu!" poté to stojí za to! Smile
Nemusíte být bohatí, aby jste mohli pomoci! Protože peníze ne vždycky pomáhají (sice dokážou divy, ale stále existují i jiné způsoby!)

Co se vlastně s naším domovem, Zemí, děje?
Je to na nás, co nyní učiníme. Vždycky máme více než jen jednu možnost. Já jsem se rozhodla pro tu obtížnější - že budu pomáhat, a nezáleží jak! Nevadí mi, jestli za to někdy budu odměněna, vždyť to není účel pomáhání. Je zde spousta organizací, jako je Unicef, One, UNHCR, PETA a další, do jejichž organizací se můžete zapojit, ale to není vše! Měli bysme začít sami u sebe ... říci NE nenívisti a násilí! říci NE racismu, NE týrání a ubližování! I takové třídění odpadu pomáhá. Cokoliv uděláte s čistým úmyslem!
"Mnozí lidé by dali život za kus chleba, ale mnohem více je těch, kteří by dali život za trochu lásky."- matka tereza -
Nevím, jestli budu schopen ti pomoci, ale rozhodně se o to pokusím!
"Nepotřebujeme vaše peníze, potřebujeme vaši pomoc! vaši lásku ... a porozumění!" - meg -
JESTLI SI NEPOMŮŽEME NAVZÁJEM, TAK KDO NÁM TEDY POMŮŽE?
Quote of a day: One by one ... we can make a difference. - one -

Rock 'n' roll

25. června 2007 v 13:38 | ~ meg ~ |  Sound ♪ Music
"Jsem ďáblem ve skrytu duše ... který se za zvuku hudby ve mě probouzí! Jsem prokletá duše, jsem anděl, který se upsal rocku!" - meg -
I rock! Narodila jsem se v 80. letech, kdy rock válel ! Narodila jsem se s rockovým srdcem a má duše se stala oddanou rocku!
A když hudba hraje, když se kytara nastartuje! Já mám jen jedno přání - vystihni mě svojí písní!
Ztrať se! Poslouchej jen své srdce tlouci do rytmu hudby! Nic nerockuje líp!
Andělé a démoni rock 'n' rollu již čekají ... nikdy to nevzdají! Navždy budou čekat ve skrytu tvé mizerné duše, aby ji mohli celou ovládnout a zmocnit se tvého maličkého srdce ... a rozhýbat ho!!
Get lost in music!

The Almost

24. června 2007 v 16:17 | ~ meg ~ |  Sound ♪ Music
The Almost je skupina pocházející ze Salt Lake City z USA a svým stylem zapadá do alternativního rocku. Jejím vokálistou je bubeník a zpěvák Aaron Gillespie. Heart
Southern Weather:
Tato skupina prorazila teprve nedávno svým debutujícím singlem "Say This Sooner" v květnu tohoto roku. Přesto, kapela koncertovala minulý rok přes Vánoce v Americe během turné "It's All Happening". Skupina byla založená Aaronem Gillespiem v roce 2005. Prvním hitem se stala písnička "I Mostly Like to Copy Other People" a byla následována písní "Never Say I told you so". Letos se chystají přidat k turné nazvané "Warped Tour." Všechny písně byly napsány Aaronem! Heart
01. Say This Sooner
02. Drive There Now
03. Dirty and Left Out
04. I Mostly Copy Other People
05. Southern Weather
06. Stop It
07. Amazing, Because It Is
08. Everyone Here Smells Like A Rat
09. Never Say "I Told You So"
10. Call Me Back When I'm Honest
11. Everything That Makes Me Sick
Quote of a day: Our lives revolve around music. Turn on sound! Turn off world. Rock on! - meg -

For a moment next to you

15. června 2007 v 16:50 | ~ meg ~ |  Book of secrets
BÝT CHVILKU BLÍZKO TEBE
Klesne-li naše loď ke dnu
a já s ní, moje milá,
zaťuká na tvé okénko
smutná holubice bílá.
Poletí moje duše s ní,
snese se od moře z nebe,
a bude mít přání jediné,
být chvilku blízko tebe.
Poletí tvoje dušička,
srdíčko, od moře z nebe,
já budu mít přání jediné,
být chvilku blízko tebe.
- a. lindgrenová -
Quote of a day: "People die to be reborn."

Frou Frou

13. června 2007 v 12:19 | ~ meg ~ |  Sound ♪ Music
I MUST BE DREAMING OR ... IN LOVE!
Super britská skupina! Dostala mě písničkami Shh a Let Go!
Details (2000)
1. Let Go
2. Breath In
3. It's Good to Be in Love
4. Must Be Dreaming
5. Psychobabble
6. Only Got One
7. Shh
8. Hear Me Out
9. Maddening Shroud
10. Flicks
11. The Dumbing Down of Love
Citát dne: "Ó, láska je velmi skutečná, jednou to poznáš, ale má jednoho nepřítele, a tím je život."