~ ♥ ~ Live the life you love! Love the life you live! ~ ♥ ~

10 důvodů proč nejíst vepřové

20. července 2007 v 13:14 | - the darkest star - |  Because I've learnt
Vegetariáni?
Nemusíte být vegetarián, aby jste si měli uvědomit, jak se k vám vaše jídlo dostává a odkud pochází! Tenhle článek, který jsem napsala s pomocí Peta organizace by vám ale mohl přiblížit situaci! Já sama nejsem vegetarián - sice nejím vepřové, hovězí a zbytek masa jím jen když jsem donucena, ale vím, že bych mohla udělat více ... a rozhodně udělám! Všechno chce svůj čas ... tak i vy byste se mohli pokusit ;) Přečtěte si to! Je to rozhodně zajímavé!
1. Strašně se po tom tloustne a je to nezdravé!
Šunka, párky, slanina, všechno se ihned ukládá v podobě tuku ve vašem těle a zvyšuje hladinu cholesterolu, který může způsobit smrtelné nemoce jako je například cukrovka, artitida, porucha srdce, prořídnutí kostí, astma a impotence. Také, pokaždé když jíte nějaké maso, trávíte bakterie, hormony a určité jedovaté látky, které zůstávají ve vašem těle několik let

2. Prasata jsou živé bytosti
97% vepřového, které jíte, bylo speciálně pěstováno. Prasata jsou udržována na živu díky práškům a jsou jim dávány hormony, aby rostli rychleji. Chov prasat je strašně krutý!

3. Jsou inteligentní
Podle výzkumu, vědci dokázali, že prasata jsou chytřejčí než psi, a mají skvělou paměť. Takže, jíst vepřové je jako jíst vašeho psa!

4. Jsou čistotná
Prasata jsou velice čistotná zvířata. Pokud mají dostatečně dost místa, tak si nikdy nezašpiní místo kde spí a jí. Také fráze, která se užívá "Potit se jako prase" nedává žádný smysl, neboť prasata nemají tu schopnost potit se. Nicméně, na farmách, na kterých jsou pěstována, žijí ve špíně a za hrozných podmínek!

5. Trpí selátka
Mláďata jsou odtrhnutá od své matky hned několik týdnů po porodu. Matky jsou většinou hned zabité, protože jsou po těhotenství příliš vyčerpané a zabírají moc místa. Selátkům je ustřihnut ocas a samci jsou vykastrovány - jistě že bez uspání!

6. Farmy ničí životní prostředí
Všechen odpad z farem jde přímo do řek a do přírody, žádná recyklace, a tak se znečišťuje, již tak zničené, životní prostředí v kterém žijeme

7. Maso může být nakažené
Jelikož jsou prasata chovány v takových podmínkách, je dokázano, že 70% prasat trpí různými nemocemi ještě předtím, než jdou na jatka. Aby je ale udrželi na živu, jsou jim dány různé prášky, které díky tomu, že jíte maso, se dostanou i do vašeho organizmu a mohou způsobit vážné problémy!
8. Umírají při převozu
Více než 170 tisíc prasat zemře ročně během převozu a více než 420 tisíc prasat je zmrzačeno.

9. Umírají bolestivě
Na farmách je přes tisíc prasat zabito během jediné hodiny a to nedává žádnou šanci pro to, aby byli zabita mírumilovně!

10. Zachraňte prasata i svoje zdraví!
Zamyslete se nad tím, co jíte, a také jak se k vám to jídlo dostalo! Chcete za těchle podmínek jíst vepřové?
Citát dne: "Nečiň ostatním to, co ty nechceš, aby oni činili tobě." - a nikdo z vás nechce být pokrmem, že? -
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dituus dituus | Web | 20. července 2007 v 13:44 | Reagovat

Je zajímavý že ten kdo johnnyho miluje je na všehno odpovědí johnny. Ví o něm skoro celý svět a on ví jenom o svých přátelích. No nic. Zase někdy stav na mým blogu ;-) A hezkej citát ;-)

2 Péťa Péťa | Web | 23. července 2007 v 10:12 | Reagovat

Moc pěkný citát, i celý článek.... přítelkyně bráchy je vegetariánka... jednou jsem to zkoušela taky... vydržela jsem 10 dní a pak mamka udělala steaky :D/i když ono to není, že si řekneš, tak a teď budu vegetariánem... musí se to dělat postupně :) navíc... já například nesnáším uzeniny a suché salámy.... jím jen kuřecí, někdy hovězí a občas šunku. :) proto jsem si myslela, že by to nemuselo být nic zvláštního a nesplnitelného... vlastně mi to ani moc nepřišlo, že nejím maso... jen prostě někdy neodolám nad kuřecím řízkem nebo steakem :)/  njn já vím.... nemám silnou vůli... ohledně jídla ne :)

3 Shang Shang | 9. března 2013 v 18:52 | Reagovat

ad.1.: Pokud se budu přežírat ČEHOKOLIV tak přemíra ČEHOKOLIV je škodlivá.

ad.2.: Odpadá při domácím chovu

ad.3.: Každý je nějakou měrou inteligentní a lev taky sežere "inteligentní" prase. Co to je za argument?

ad.4.: Jsou čistotná no a co to je jako argument: mají zuby! Zbytek odpadá při domácím chovu.

ad.5.: Ano trpí, ale v přírodě trpí zvířata mnohem více a tak to příroda vymyslela. Extrémy v týrání mizí při domácím chovu.

ad.6.: Ne u ekologického farmaření a domácím chovu. Je to přirozený cyklus když se nepoužívají svinstva a hnojiva a chemie.

ad.7.: Jo to může být i zelenina. Opět, řešeno domácím odchovem.

ad.8.: Domácí odchov.

ad.9.: Domácí odchov.

ad.10.: To není argument.

Jediný logický argument může být že z důvodu zpracování se do těla dostává spoustu nezdravých látek které jsou nezdravé buď svou podstatou nebo nadbytečností. Při správné míře to není problém.

4 Ol Ol | 4. června 2016 v 16:10 | Reagovat

No to je blbost! Naprosto  souhlasim se Shangem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.