~ ♥ ~ Live the life you love! Love the life you live! ~ ♥ ~

From the life of a vampire

Příběhy o upírech - "Upír"

7. dubna 2007 v 13:24 | ~ meg ~
Jan Neruda - Upír (vydáno roku 1920), ukázka příběhu
Příběh začíná poblíž Istanbulu, kde se hlavní hrdina nachází se svým kamarádem a tráví tam poslední den své úžasné dovolené. Před několika dny se seznámil s polskou rodinou, která tam byla také na dovolené a těžce nesla rozloučení s touto překrásnou zemí. Proto se nakonec všichni rozhodli, že poslední den stráví venku u moře, i přestože dcera polských rodičů byla velice pobledlá a nevypadala zrovna moc zdravě, ale i tak, sluníčko jí přece nemohlo ublížit, ba naopak, dodat jí novou sílu.
Na pláži však potkali zvláštního muže, původem z Řecka, který také trávil svojí dovolenou ve stejném hotele, ale nikdy s nikým nepromluvil ani jediné slovo. Nyní však seděl opřený o velké kameny, na klíně roztažený blok s náčrtky, a zahleděně se díval do dály, jako by až za celý Bostpour. Ale pravda je, že se našemu vypravěči a jeho příteli zdálo, že umělec sleduje právě je. Po nějaké době tomu nevěnovali již žádnou pozornost a den jim rychle utekl.

Po návratu do hotelu, polské dívce se přitížilo a odešla do svého pokoje, doprovázena svojí matkou a otcem. Náš vypravěč však neodolal a zašel se zeptat majitele hotelu na tajemného řeckého cizince. Ale majitel hotelu mu prozradil, že o něm nic neví, jen to, že muž se jmenuje Upír. Není divu, že se vypravěč podivil nad netypickém jménem, ale majitel ho ujistil, že je to tak, neboť tento umělec vždycky kreslil jen mrtvoly, a to ještě předtím, než ta daná postava zemřela. Naším hlavním hrdinou i jeho přítelem projel mráz po zádech a ihned odspěchali zpět na pláž, kde onoho cizince poprvé potkali. Ten tam již nebyl, ale zapomněl tam svůj náčrtník a na přední straně byla nakreslená polská dívka se svojí překrásnou bledou tvářičkou. Již nic jí nebylo pomoci.
Quote of a day: From the love for ourselves we live. From the love to others we die.

Back home

1. dubna 2007 v 19:54 | ~ meg ~
Paříž, jaro 2007
Byla opět doma ... doma! To slovíčko jí utkvělo v hlavě. Jossete se nacházela v prázdné vstupní hale, která byla osvětlená jen paprsky pomalu vycházejícího slunce. Hned na první pohled bylo jasné, že zde nikdo posledních pár let nebyl. Na zemi se povalovalo spadené listí, které semka vítr zavál rozbitým francouzským oknem, v rohu haly stálo nádherné křesílko, nyní bohužel prolezlé červi a nohy nevypadaly, že by někoho ještě unesly. Vyjít po točitém mramorovém schodišti do druhého patra by bylo velice nebezpečné. Tento dům byl troska, přitom to bývalo jedno z nejluxusnějších a nejrozlehlejších sídel v okolí Paříže. Jossete pomaly popošla doprostřed haly, za sebou nechávala stopy v prachu, a zadívala se nad sebe, kde nad ní, asi tak 5 metrů vysoko, vysel nádherný křišťálový lustr - snad jediná cennost, kterou při druhé světové válce při okupaci nerozkradli kvůli své hmotnosti a objemu.
"Doma" Joss si stále opakovala toto slovo. Věděla, že kdyby mohla plakat, tak by se rozplakala jak malá a nic by jí nezastavilo, ale ani tohle jí nebylo dopřáno. Nenávist jí projela tělem ... ale co zmohla? Nic ... "Nic. Nemůžu dělat vůbec nic - zatím". A tajemně se usmála sama pro sebe.

"Na chvíli nechám psát své vzpomínky, svojí minulost ... Je to jako by včera ... a přitom je to tak dávno. Všechno je tak dávno!"
Paříž, srpen 1736
"Pojď sem, pojď blíž," zval jí se smíchem nádherný mužský hlas. Joss měla přes oči lněný šátek, aby nic neviděla. Byla oblečená v nádherných šatech z 18.století, vlasy ležérně upravené. Vypadala náramně šťastně, její úsměv jí nezmizel z tváře. Objevila se uprostřed nádherného salónu, vybaveného luxusním nábytkem. Překrásný muž k ní přistoupil blíž a sundal jí šátek z očí.
"Ach," to co Jossete viděla, bylo něco neuvěřitelného. Podívala se na překrásné barevné tapety na stěnách, na křesílka potažená sametem, na nádherný ebenový stůl.
"Edwarde?" řekla s úžasem a v oku se jí zaleskla slza.
"Tohle je pro nás, lásko. Tady budeme bydlet - spolu," řekl Edward a jemně Joss políbil do vlasů.
Joss rychle otevřela oči, a pak je znovu pevně stiskla. Již dlouho se neubírala ke své minulosti a vzpomínkám, ale pokaždé, se jí zdálo o něm. O muži, kterého tak milovala, ale ztratila. Plně si uvědomovala, jak její osud je tak podobný osudu Andreji. A také věděla, že tohle není náhoda ... takhle to někdo chtěl! Bylo toho tolik, co jí musela vysvětlit.
Quote of a day: The most beautiful stories lay on the bottom of our hearts.

Jossete Tussaud

27. března 2007 v 22:18 | ~ meg ~
Moc si z toho, když jsem byla ještě živoucí bytostí, nepamatuji. Vím jen, že jsem se narodila do jara roku 1713, a mý rodiče, tedy alespoň si myslím, že to byli oni, mě pojmenovali Jossete Tuassaud. Ach, lidské bytosti mají takovou tendenci zapomínat, ale na tu zimu roku 1736 nikdy nezapomenu. Probudila jsem se sama - do temnoty, s hroznými bolesti. Chtěla jsem zemřít ... ale již jsme nemohla, bylo příliš pozdě. Uvízla jsem navěky v propasti svého věku, je mi navždy souzeno být 23. letou, opuštěnou dívkou bloudící po světě?
Celý svůj "život", smím-li to, co prožívám, životem nazývat, jsem zasvětila hledání mého stvořitele ... mám jedinou touhu! Zeptat se ho proč? Proč mě zavlekl do tohoto mizerného života upíra ... Setkala jsem se s upíří komunitou v Římě, která mě poslala do Paříže, zpět na místo, kde všechno před lety začalo. Má noční můra opět ožívá ...
Cestuji sama, nemám ráda společnost. Zvykla jsem si na samotu, jen já zabalená v závoji tmy. Snažím se nevzpomínat na minulost, ale jakmile jsem opět vstoupila do tak povědomých ulic Paříže, můj život roku 1736 opět oživl. Jediné, co mi zbylo jako důkaz mého posmrtného života je tento portrét, nakreslený již před 271 lety ...
Quote of a day: Every beginning is beautiful, and every end is sad.

I <3 you

25. března 2007 v 15:35 | ~ meg ~
Stmívání očima Edwarda a Belly
I told you I got tired of trying to stay away from you ... so I'm giving up. - edward -
Twilight again. No matter how perfect the day is, it always has to end.
If I could dream at all, it would be about you. And I'm not ashamed of it.
I was wishing that I could believe that you were real. And I was wishing that I wasn't afarid. - bella-
YOU'VE GOT TO FIGHT FOR YOUR DREAMS.
But of the tree of the knowledge of good and evil, thou shalt no eat of it: for in the day that thou eatest thereof thou shalt surely die.
I hear voices in my mind and you're worried that you're the freak. - edward to bella -
"You have to know the effect you have on people." - " I dazzle people?" - "You haven't noticed?" - "Do I dazzle you?" - "Frequently!" - conversation between Edward and Bella -
And so the lion fell in love with the lamb.
Quote of a day: Vy pravdu neznáte a já se pravdy bojím.

Kde jsou všichni upíři?

24. března 2007 v 22:39 | - the darkest star -
Zajímalo vás někdy, kde se všichni upíři nyní nachází? Kde se schovávají, schovávají-li se vůbec ...
Napadlo mě hned několik míst. Takže, nejprve Transylvánie, která je asi nejvíce proslulá upíry. Ale nejspíše proto, že se toto místo po napsání románu Dracula stalo tak populární, žádný upír tam nezůstal. Také nevíme, jestli by se tam každý lovec upírů nerozběhl jako první, takže tím pádem toto místo již není bezpečné. Navíc, nevíme jestli tam vždycky žili upíři, nebo jestli se tam usídlil jen jeden z mnoha - Dracula.
Takže, další místa jsou tyto tři města - Paříž, Řím nebo Praha. Tyto města jsou všem milovníkům upírů známá jako "města upírů". Mezi další známá města patří snad jakákoliv významná města Evropy - Vídeň, mezi mnohými, a Londýn.
Další možnost by mohly být jakékoliv hory. Je tam stále šero, sluníčko svítí jen výjimečně, a po většinu času jen prší. Také je tam hodně zvěře na honění a klid. Žádné lidské hlasy neruší nebeské ticho.
Myslím si, že Florida, jih Itálie nebo Španělsko nejsou tou dobrou volbou. Ale na druhou stranu, upíři mohou být kdekoliv, a objevovat se jen v noci. Všechno záleží jen na tom, jak moc se dokážou ovládat a jsou ochotní držet se stranou.
Ale podle mě, jedna z nejlepších možností by byl polární kruh v zimně. Vždyť tam nevyjde slunce celý půl rok! No nedá se nic dělat, oni jsou prostě skvěle schovaní ... a nikdo neví, kde jsou. Ale pokud doopravdy hledáte nějakého toho upíra, radila bych jít na sever.
Citát dne: Už jsem tolik plakala, že nemám dost sil, abych plakala nad sebou. - meg -

Alice Cullen

24. března 2007 v 17:33 | - the darkest star -
MARY ALICE BRANDON CULLEN Smile
Narozena: roku 1901 v Biloxi, Mississippi
Stala se upírem: během 20. let 19. století, ve věku 19
Vzhled:
- její vlasy jsou černé a rozčepýřené, oči má občas zlaté, občas černé
- je menšího vzrůstu, velice hubená
Zvláštní schopnosti: dokáže předvídat, co se stane
Povolání: chodí se svými adoptivními sourozenci na střední školu ve Forks
Rodina:
-
provdaná za Jaspera
- adoptovaná dcera Carlisleho a Esmen
- sestra Cynthie
- nevlastní sestra Edwarda a Emmetta
Záliby: ráda nakupuje
Životopis:
Alice byla vězněna v ústavu pro mentálně choré kvůli své schopnosti předvídat budoucnost. Tam si jí oblíbil upír, který v té nemocnici pracoval, ale upír James, známý jako lovec, po ní také zatoužil, jednoduše kvůli tomu, že po ní toužil i jiný upír. Ale zamilovaný upír si brzy všechno uvědomil a přeměnil Alice ještě před tím, než jí James mohl ublížit. James v rozzuření zabil upíra a Alice nechal na pospas svému osudu. Alice si nic z období, kdy byla lidskou bytostí, nic nepamatuje.
Alice viděla ve své vizi Jaspera jak hledá k sobě partnera, a tak ho vyhledala a od té doby, roku 1948, s ním zůstala. V roce 1950 se setkali s Carlislem a stali se součástí jeho rodiny. Alice a Jasper se oficiálně vzali.
Alice se stala dobrou přítelkyní Belly, díky Edwardovi. V roce 2006, poté co se rodina Cullen odstěhovala pryč, se Alice sama vrací, aby zkontrolovala Bellu. Spolu s Bellou cestují do Itálie za Edwardem.

Stmívání - film?

24. března 2007 v 13:43 | - the darkest star -
Wow. Podle nejnovějších zpráv, studio Paramount se zajímá o autorská práva ke knize Stmívání, a chtělo by jí natočit. Jistě, nic se neví na 100%, a jak uvedla Stephenie, autorka románu, tak studio má na to rok, aby se pokusilo sepsat nějaký scénář a uznat za vhodné, jestli natočení filmu stojí za to či ne. Ach, podle mě to stojí za to!!! Bylo by to skvělé! I přestože by se měla natočit jen čtvrtka obsahu z knihy, neboť obsah celé knihy se nevejde do jednoho celovečerního filmu!
Heart Nejžhavějšími kandidáty na obsazení Belly a Edwarda jsou herečka Danielle Panabaker a herec Henry Cavill. Heart Podle mě nádherný pár, nemyslíte?

Krev:Touha nebo nutnost?

22. března 2007 v 19:52 | - the darkest star -
CHRAŇTE SI KRKY! NĚKDO MÁ HLAD!
Jak už jsem řekla, zajímá mě hodně věcí ohledně upírů ... a všechno s nimi spjato! A tak mám nekonečně mnoho otázek.
Existuje prý jen málo způsobů jak zabít upíra ... ale co těch způsobů, jak se upír dokáže sám zabít? Hodně jsem o tom přemýšlela, jestli upír může spáchat sebevraždu, ale odpověď zní asi ne, i když jsem zatím ještě žádného nepotkala, abych se ho na to zeptala. Ale zajímalo mě, co by se stalo, kdyby se prostě upír rozhodl nepít lidskou krev ... zdali pak by mohl zemřít na nedostatek potravy? A přišla jsem na zajímavé teorie.
Takže, upír nemůže zemřít pokud se rozhodne přestat pít krev. Vždyť je nesmrtlený, tím pádem upíři nemusí pít krev ... ale pijí jí, protože je hrozně těžké jí odolat. Navíc, bez krve ztrácí sílu a energii. Krev je pro ně něco nepostradatelného, nemůžou bez ní být, nemůžou odolat! Není to ani tolik potřeba jako spíše ukojení jejich touhy! A nemůžou si pomoci. Dokážou vycítit dobrou krve a jsou pro ni ochotni udělat cokoliv, je těžké, možná nemožné, odolat. A ti co chtějí odolat bojují sami se sebou ... a často prohrávají! Tím pádem se začnou nenávidět, proklínat a stahovat do ústraní.
Takže, CHRAŇTE SI KRKY! NĚKDO TOUŽÍ PO VAŠÍ KRVY!

Dobro nebo zlo?

21. března 2007 v 21:40 | - the darkest star -
Jsou upíři dobří nebo zlí? Existují nebo jsou jen pouhá legenda?
Věřím, doufám, tuším ... vím! že upíři existovali a stále existují! Vždyť tolik legend různých zemí o nich vypráví již od pradávna! Kde by se vzal jinak tak přesný popis, než od samotného exponátu? Nevím ... ale mám jistou teorii, v kterou věřím.
Nějakým způsobem vznikl první upír - nový druh, nová odrůda, snad lidské, rasy, která ale toužila po krvi. Prostě to je její zvyk - toužit po lidské krvi. Nemůže to ovlivnit. Ale také brzy zjišťuje, že určitým procesem se dá vytvořit další upír a pak další a pak další ... a jelikož upíři nikdy neumírají a čas od času mají potřebu si najít a získat a vytvořit nového společníka, tak se rasa upírů rychle rozrůstá. Upíři v podstatě trpí! Bývali lidmi a lidské pocity, emoce a touhy stále zůstávají, jen je překrývá strašně silná touha po lidské krvi, která všechno komplikuje. Tito lidé se nedokáží ovládat! Ale litují, že nemají normální život. Vždyť, co je nesmrtelnost v porovnání těchto muk, která prožívají? Jsou to lidské trosky, které závidí normální obyčejný život smrtelníka. Nenapadávají, pokud nemusí, žijí v ústraní.
A pak jejich existenci někdo odhalí ... a legenda je na světě! Lidé rádi dělají z malých věcí tragédii! Začnou na upíry hony, a ti, pokud nechtějí zemřít či být hlavním důvodem pro lidské hony, se musejí bránit. Z reality vzniknou povídačky, které si každý nový vypravěč rád poupraví a něco zajímavého, byť nepravdivého, přidá.
Tisk, film, media, jen aby z upírů vytěžili co nejvíce, z nich udělají krvelačný zrůdy ... založené na povídačkách. A nikoho již nezajímá, z čeho tyto legendy vznikli ... nikdo se již nestará!
Ale oni tam někde venku jsou ... a čekají! Čekají na tu správnou chvíli! Zápasí sami se sebou ...
"Bývali obyčejnými lidmi, tak jako jsme my, ale byli poznamenáni označením upíra ... a za to nyní musejí snášet všechnu vinu, schovávat se v temnotách, odepírat si vše, po čem lidé touží - lásku ..."

Královna prokletých / Queen of the Damned (2002)

20. března 2007 v 19:21 | - the darkest star -
"Jediné co chce je peklo na zemi!"
Aaliyah - Královna Akasha
Stuart Townsend - Lestat de Lioncourt
Marguerite Moreau - Jessica 'Jesse' Reeves
Vincent Perez - Marius de Romanus
Na každého upíra prý dříve nebo později přijde pocit naprostého osamění. Nesmrtelnost je sice skvělá, ale k čemu je, když ji nelze s nikým sdílet. Upír Lestat se rozhodl pro dobrovolný spánek. Tóny hudby ho však probudily a on zatoužil po společnosti svých soukmenovců. Stane se temnou rockovou hvězdou a chystá se uspořádat jedinečný koncert, který má přilákat všechny upíry. Ale to už se za ním vydává bájná pramatka upírů Akasha a nechává za sebou jen zkázu. Poznat ho blíž chce i mladá dívka Jesse, členka monitorovací antivampirské skupiny Talamasca, která ho chce zachránit. A přichází i Lestatův učitel a přítel Marius. Schyluje se k poslednímu boji ...

Eclipse (2007)

20. března 2007 v 18:26 | - the darkest star -
Eclipse by Stephanie Meyer
* vychází 7.8.2007
Již třetí díl populárního upírského románu. Bella a Edward, po dlouhém rozloučení, jsou konečně odhodlaní utéct spolu a strávit spolu věčnost. Edward požádá Bellu o ruku a ta s nepopsatelnou radostí přijímá! Edward se má odhodlat i k jinému kroku - udělat z Belly upíra. Jenže, do cesty se jim dostane dávná smlouva, která byla uzavřena již před lety, ale v niž se píše, že nikdo z rodu Cullen nesmí kousnout lidskou bytost ...

Nový měsíc (2006)

20. března 2007 v 18:15 | - the darkest star -
New Moon by Stephenie Meyer
Příběh o Belle a Edwardovi stále pokračuje. Po tom všem, čím si oba dva prošli, ví, že jeden bez druhého nemůžou být, že se milují přes všechny překážky, které je potkaly a ještě potkají. Jenže, čas pro smrtelníka rychle utíká a Bella pomaly, ale neodvratně, stárne. V den svých osmnáctých narozenin si uvědomuje, že pro ní je čas vymezená krátká doba, ale pro Edwarda nic neznamená. I Edward si je toho vědomý, ale nechce dát na prosbu Belly, a udělat z ní upíra. Nechce, aby žila tak mizerný život jaký má on, a tak se nakonec raději rozhodne jí opustit. Bella trpí a neví, co má dělat, je zoufalá, až do doby, kdy ve své hlavě poprvé uslyší hlas Edwarda, který na ní nemůže zapomenout, stejně jako ona nedokáže zapomenout na něho. Rozhodne se následovat jeho hlas, ať je kdekoliv na světě ...

Stmívání (2005)

20. března 2007 v 18:08 | - the darkest star -
Twilight by Stephenie Meyer
Bella je obyčejná dívka, která se na začátku riku 2005 přestěhovala z velkoměsta Phoenex, do maličkého městečka Forks ke svému otci. Začala chodit na novou střední školu, kterou si myslela bude nenávidět, ale ihned první den zahléhne nádherného kluka, který jí má brzy změnit život. Tímto klukem je Edward, tajemný, ale neodolatelný. Bella je s ním nucena sedět na biologii, kde na ní nepromluví ani slovo, a Bella si začne myslet, že Edward je arogantní, a poté, co zjistí, že si kvůli ní chce změnit hodiny biologie, si začíná myslet, že jí začal tak rychle nenávidět. Pravda je ale úplně jiná - Edward je upírem a Bella ho již od prvního setkání začala přotahovat a on se bojí, že jí nebude schopen odolat. Příliš brzy si ale uvědomí, že bez Belly nemůže žít ...

Isabella Swan

20. března 2007 v 17:53 | - the darkest star -
Heart HeartHeartISABELLA SWAN HeartHeartHeart
Narozena: 13.09. 1987 v Phoenix, Arizona, USA
Vzhled:
-
má rovné, tmavě hnědé vlasy a čokoládově hnědé oči
- má velice světlou pokožku
- má okousané nehty
Zvláštní schopnosti: přilákává k sobě neštěstí a nehody
Povolání: protože je sedmnáctileté lidská bytost, chodí na střední školu ve Forks, pracuje jako brigádnice v obchodě se sportovními pomůcky
Rodina:
- maminka Renee Dwyer, která si vzala Phila Dwyera
- tatínek Charlie Swan
Životopis:
Bella se narodila ve Forks, ale její rodiče se rozešli, když jí bylo 6 měsíců. Téměř celý svůj život strávila v Kalifornii a poté ve Phoenixu, kam nikdy pořádně nezapadla.
Když se její matka podruhé provdala, Bella se rozhodla odstěhovat se ke svému otci, protože si dávala za vinu, že její matka nemůže cestovat po Americe se svým manželem, jak si jeho práce žádá, ale místo toho byla se svojí dcerou doma. Věděla, že ve Forks bude trpět, ale i tak se dobrovolně obětovala. Charlie se jí snažil vytvořit útulný domov.
Ve škole byla Bella přivítána s velkým zájmem a rychle se spřátelila s mnoha lidmi. Poprvé se setkala s Edwardem a jeho rodinou během oběda, kde se také dozvěděla, že rodina Cullen se s nikým nebaví. Během hodiny biologie, Bella byla nucena sednout si vedle božského Edwarda, neboť v jeho lavici bylo jediné volné místo. Edward se během jejich prvního setkání choval velice podivně a Bella si začala myslet, že jí tak rychle začal nenávidět. Trvalo dva týdny, než Edward opět přišel do školy, úplně změněný, více než ochotný spřátelit se s Bellou.
Po nějaké době se Bella dovídá Edwardovo tajemství a vůbec jí nevadí, že Edward je upírem. Již několikrát jí zachránil život a tím získal nové poslání - udržet Bellu naživu. Oba dva se do sebe zamilují, i přes všechny překážky, kterým musejí čelit. Jenže Bella se stane příští obětí Jamese ... ale Edward jí v čas zachrání.

Edward Cullen

19. března 2007 v 20:06 | - the darkest star -
Heart EDWARD ANTHONY MASEN CULLEN Heart

Narozen: 20.června 1901 v Chicagu, Amerika
Stal se upírem: roku 1918 ve věku sedmnácti, poté, co jeho matka zemřela v místní nemocnici a on byl strašně zesláblý
Vzhled:
- jeho vlasy jsou bronzové
- jeho oči jsou původně zelené, jako upír má černé oči nebo zlaté
- je velice hubený, nádherný a okouzlující, vždy má neučesané vlasy
Zvláštní schopnosti: umí se pohybovat velice rychle a umí číst myšlenky
Povolání: jelikož je mu stále sedmnáct, chodí na střední školu ve Forks
Rodina:
- biologický syn Edwarda a Elizabeth Masen
- adoptovaný syn Carlisleho a Esmen Cullen
- nevlastní bratr Alice a Emmetta Cullena
Záliby:
- rád jezdí strašně rychle ve svém autě
- sbírá auta (vlastní stříbrné Volvo a stříbrné Aston Martin)
- hraje na klavír

Životopis: (nenajdete v knize Wink )

Jako dítě, Edwardův život byl poklidný, šťastný a ˇbez žádných zvláštních příhod. Jeho rodina byla docela zámožná, neboť jeho otec byl úspěšný advokát na přelomu 19. a 20. století. Když Amerika vstoupila do První Světové Války, Edwardovi chyběl pouhý rok, aby byl povolán do armády, a tak se jeho matka velice strachovala.

V září roku 1918, nákazová epidemie nakazila jeho rodiče, a málem i jeho samotného. Jejich rodinným doktorem se stal Carlisle Cullen, který po smrti jeho rodičů, zesláblého Edwarda zachránil jedním kousnutím, a stal se z něho upír. V podstatě, matka Edwarda si to přála na smrtelné loži, cítila, že Carlisle je jediný, kdo jejího syna může zachránit.

Od té doby, Edward byl všem představován jako adoptovaný syn Carlisle nebo také mladší bratr Esmen, manželky Carlisleho, do té doby, než se jejich rodina rozrostla do nynější velikosti. Edward dvakrát za svůj život navštěvoval školu medicíny, ale nikdy nedokončil.

Od roku 1927 do roku 1931, Edward měl všeho dost a odešel od Carlisle a Esmen. Zjistil, že může vysávat krev z lidí, pokud byli doopravdy zkažení, aby se necítil vinný. Po nějaké době nemohl uniknout dluhu za tolik lidskýh životů, které již sebral, a tak se vrátil k Carlisle a Esmen, kteří ho uvítali s otevřenou náručí.

Kolem roku 1936, Edward se přestěhoval se svojí rodinou do městečka Forks, kde se setkal s kmenem indiánů Quileute, kteří mají schopnost proměnit se ve vlkodlaky. Brzy na to mezi nimi byla podepsána smlouva, že žádný z rodiny Cullen nekousne žádnou lidskou bytost. Cullenova rodina se po několika letech odstěhovala.

Roku 2003, Cullenovi se opět vrátili do Forks. A roku 2005 se Edward setkává s Isabellou Swan a vše se začíná zamotávat. I přestože by se Bella chtěla stát upírem a žít věčný život po boku milovaného muže, Edward si dobře pamatuje smlouvu, která byla před lety podepsána ...

Edward a Bella

19. března 2007 v 19:32 | - the darkest star -
Nemohla jsem si to odpustit ... a musela jsem to semka dát!

Můj největší hrdina je Edward Cullen, postava z knihy Stmívání. A mojí hrdinkou je jeho přítelkyně, Isabela Swan!


Edward je upír, ale snaží se žít "normální" život. Chodí do školy ve Forks, kde žije u své oficiálně adoptované rodiny. Edward je podle všeho nejkrásnější kluk na škole - vypadá jak anděl a má okouzlující hlas! Heart

Bella, jak si sama nechává říkat, je obyčejná sedmnáctiletá holka, která se přestěhovala z mega města Phonex, do malého městěčka ve Washingtonu, Forks, a nyní bydlí se svým otcem Charliem. Ze začátku trpí, že tady musí být, tedy až do té doby než potká Edwarda a zdá se, že se do něho na první pohled zamilovala.

Jenže, Edward to tak nechce. Poprvé, co uvidí Bellu, začne pociťovat neznámí cit ... a je odhodlán udělat cokoliv pro to, aby se s ní nemusel stýkat - včetně toho, aby s ní nemusel sedět ve stejné lavici během hodiny Biologie. Bella si myslí, že jí Edward nenávidí, ale jak si asi dokážete představit ... jeho city jsou pravý opak. Bojí se o ní! Bojí se sám sebe a toho, co by byl schopen udělat. Nakonec stojí na hraně dilema: být blízko Belly znamená velké nebezpečí, že se neovládne a ublíží jí, být ale bez ní znamená umřít uvnitř sebe.

Jeden bez druhého nemůžou být, ale spolu zůstat nesmí ...

Temné ikonky upírů

8. března 2007 v 18:11 | - the darkest star -
"Upíři ti nikdy neublíží!" SMRT JE TVŮJ DAR!

Upíři

8. března 2007 v 18:01 | - the darkest star -
Upíři
• nedýchají a nemají puls
• neodrážejí se v zrdcadle a nevrhají stín
• spí nebo odpočívají během denního světla, loví v noci
• živí se jenom krví
• nenávidí svěcenou vodu a kříže (ale ne všichni upíři)
• mohou být zabiti jen slunečním světlem nebo dřevěným kolíkem do jejich srdce (ale viděla jsem pár upírů, kteří pobíhali kolem s kolíkem čouhajícím z jejich těla) Laughing
• jsou vidět na fotce
• (někteří) se umí ovládat a netouží po lidské krvi (tolik)
• nestárnou
• nemůžou mít děti
• nemají duši (tím bych si ale nebyla tak jistá)
• stát se upírem můžete jen tehdy, pokud jste vypili krev upíra, který se napil z vaší krve
• je nemožné číst jim myšlenky !!!
"Ale bylo to tak správné vtáhnout i ostatní do tohoto života?"- upír -
"Je mi to jedno. Můžeš mít mojí duši. Já jí bez tebe tebe nechci - už dávno je tvá!"- zamilovaná do upíra -
 
 

Reklama