~ ♥ ~ Live the life you love! Love the life you live! ~ ♥ ~

Power divine

Angels don't cry

30. července 2007 v 21:54 | ~ meg ~
We all are angels with no wings ...
Občas si říkám, že můj život může být bezvýznamný, že já můžu být obyčejná a ničím výjimečná ... ale to nic nemění na tom, že jsem anděl ;) Každý z nás je andělem ... třeba jen ve skrytu duše, nebo celým svým srdcem ... ale důležité je, jak se cítíme! Já vím, že křídla nedělají anděla!
A některé lidičky, které potkáváme na své cestě životem jsou našimi pravými anděli - to oni nás dokáží rozesmát, když se nám valí slzy do očí, to oni stojí vedle nás a drží nás za ruku, když se nemůžeme odhodlat, to oni nám šeptajído vlasů, když se bojíme, to oni křičí a cítí bolest, když trpíme ... to oni jsou našimi anděli! Vždyť tohle pravý anděl dělá; pomáhá nám, když jsme ztraceni. A já všem upřímně přeji, aby našli takového anděla pro sebe ... alespoň jednoho takového, neboť tato jediná osůbka dokáže nahradit celý svět. Jenže tohle nepoznáte do té doby, dokud to nepocítíte ...
Strážný anděl:
"Kampak kráčíš můj anděli? Neopouštěj mě v této mizerné chvíli. Vždyť víš, že já létat neumím a pokud mě nyní opustíš, tak tu zanecháš mnohem více než jen jednu zlomenou duši. To Ty jsi mi dal tuto víru, to Ty jsi mi ukázal jak opět žít ... to Ty jsi mi byl přístřeším, když pršelo. Tvá křídla mě dokázala schovat a já jsem poprvé pochopila, jaké to je být pod ochrannými křídli někoho tak blízkého. To tebe já miluji ... a omlouvám se Ti za to. Vím, že jsi nebyl připravený na lásku, ale já jsem nebyla připravená na to se Tě vzdát. Jsi pro mě vším, snad možná ještě víc neboť se mi třese hlas, když o tobě rozlouvám sama se sebou. Ale než jednou vydechnu naposledy, uslyším opět ten hlas, který mi vždy zněl hudbou ... prosím, neodcházej!mluv se mnou!" - modlitba za anděla -
Quote of a day: "Kdyby se mě kdokoliv zeptal, jestli věřím na anděli ... odpověděla bych že ne ... a on by odešel, aniž by věděl, že já na ně už věřit nemusím ... já jsem je již poznala!" - meg -

Human soul is immortal

29. července 2007 v 12:00 | ~ meg ~
"Buď to již víme to, co tak urputně hledáme, tím pádem již nemusíme hledat. Nebo nevíme, co vlastně hledáme, a tím pádem to stejnak nepoznáme, kdybysme to našli."
Tuto statečnou teorii hlásal Sokratés, athénský filozof a učitel Platóna, již před tisíci lety. Já si ale i po tolika letech myslím, že měl naprostou pravdu ... nebo tomu spíše chci věřit. Vždyť tohle znamená, že jsem již na tomto světě žili a něco jsme se již naučili, takže nyní se to učit už nemusíme, jen si na to vzpomínáme. On jednou řekl: "Neučíme se něco nového, jen si vzpomínáme na to, co již známe."
Jedna z jeho dalších teorií byla taková, že podle něho Život je věčný. Lidské tělo je něco jako vězením pro naše duše, takže smrt je vlastně únik z tělesných mezích.
Smrt musí pocházet ze smrti a život musí pocházet ze života. Mrtví lidé jsou jen lidé, kteří bývali naživu, jen prožili přechod zvaný SMRT. Lidé, co jsou naživu, jsou lidé, kteří bývali mrtví, jen prožili přechod zvaný NAROZENÍ. Má duše bude existovat i po mé smrti, protože má duše již existovala před mým narozením.
Quote of a day: "Life is eternal. It has no beginning and no end. We will never die for we have never been born."

Dreams

6. února 2007 v 18:41 | ~ meg ~
Je to jenom mnou, nebo jsou sny černo bílé? ... Nemůžu spát ... nemůžu usnout ... zdá se mi každou noc ten stejný sen ... nerozlišuji barvy ... nic si nepamatuji ... sny jsou to nejpodivnější, co jsem kdy prožila. Nerozumím jim ... jsou to naše skryté touhy? Je to to, co se bojíme vyjádřit? Jsou to předtuchy? ... možná to ale nic neznamená ... možná to nic není. Ale co když to jsou myšlenky jiných lidí, s kterými jsme ve spánku propojení ... ? Budu někdy schopna odpovědět na tyto otázky?
"Sny se plní, jen když spíme ... když jsme vzhůru, naše sny se ztrácejí ... tak rádi zapomínají."

Jin & Jang

6. ledna 2007 v 13:19 | - meg -
Slunce, nebesa a oheň - JANG
- mužský kladný princip
- spojen se světlem, suchem a teplem
- jang vydává a tvoří
- je na povrchu, nahoře, vzadu a vlevo
Měsíc, země a voda - JIN
- ženský záporný princip
- spojen s tmou, vlhkem a chladem
- jin přijímá a chrání
- je uvnitř, dole, vpředu a vpravo
  • jang a jin se prostupují, přitahují i odpuzují
  • vše co vzniká má od samotného počátku zárodek zániku
  • jsou dualita v jednotě a jednota v dualitě

Tradiční buddhistická medicína

6. ledna 2007 v 13:09 | - meg -
TAOISMUS
"Buď změna, kterou chceš vidět na tomto světě." Ghandi
- vychází z taoismu
- zakladatel byl Lao-c' neboli Starý Mistr (6.-5.st.př.n.l.)
- pochází ze slova Tao, neboli C
- již Konfucius vykládal Tao jako morální kategorii, Cestu morálního jednání a mravnost společenského řádu
- Taoismus se snaží vrátit zpět k prostému životu a přírodě
- příroda je ovládaná zákonitostmi vesmíru, proudění síly čchi
- skládá se z jang a jin, kde není začátku ani konce, kde jedna síla má v sobě zárodek i té druhé
 
 

Reklama